| Scratch Resistant | Yes |
|---|---|
| Width | Customized |
| Assembly Required | Yes |
| Used | Warehouse Rack |
| Color | Black/Orange /blue/ Grey/green/Customized |
| Type | Storage Racks/Shelves |
|---|---|
| Oem/Odm | Available Upon Request |
| Advantage | Maximize Storage Space, Improve Efficiency |
| Load Capacity | 500-1000kg Per Layer |
| Color | Customized |
| Type | Cantilevered |
|---|---|
| Material | Steel |
| Width | Customized |
| Height | Customized |
| Color | Customize |
| Material | Metallic |
|---|---|
| Type | Mezzanine Rack |
| Capacity | Customized |
| Color | Customized |
| Size | Customzied |
| Finish | Power Coating |
|---|---|
| Weight Capacity | 1000-2000kg |
| Color | Customized |
| Keyword | Narrow Aisle Pallet Shelf |
| Application Environment | Warehouse Solutions,Goods Storage Rack |
| Material | Steel |
|---|---|
| Weight Capacity | 300~700kg/layer |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
| Color | Customized Color |
| Size | Accept Customer Size |
| Material Thickness | According To Loading Capacity |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Feature | Adjustable,assemble |
| Number Of Shelves | 5 |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
| Scratch Resistant | Yes |
|---|---|
| Application | Warehouse, Supermarket, Logistics, E-commerce, Etc. |
| Color | Black/Orange /blue/ Grey/green/Customized |
| Used | Warehouse Rack |
| Material Thickness | According To Loading Capacity |
| Packaging Details | Standard export packing |
|---|---|
| Delivery Time | 5-15 Work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 550 Tons per Month |
| Place of Origin | CHINA |
| Durability | High |
|---|---|
| Application | Transport, Industrial,Auto Parts Etc |
| Foldable | Yes |
| Style | Heavy Duty |
| Eco-Friendly | Yes |