| Tahan gores | Ya |
|---|---|
| Lebar | Disesuaikan |
| Majelis diperlukan | Ya |
| Digunakan | Rak gudang |
| Warna | Hitam/oranye/biru/abu -abu/hijau/disesuaikan |
| Type | Storage Racks/Shelves |
|---|---|
| Oem/Odm | Available upon request |
| Advantage | Maximize storage space, improve efficiency |
| Load Capacity | 500-1000kg per layer |
| Color | Customized |
| Jenis | Kantilevered |
|---|---|
| Bahan | baja |
| Lebar | Disesuaikan |
| Tinggi | Disesuaikan |
| Warna | Menyesuaikan |
| Bahan | Metalik |
|---|---|
| Jenis | Rak mezzanine |
| Kapasitas | Disesuaikan |
| Warna | Disesuaikan |
| Ukuran | Disesuaikan |
| Finish | Power Coating |
|---|---|
| Weight Capacity | 1000-2000kg |
| Color | Customized |
| Keyword | Narrow Aisle Pallet Shelf |
| Application Environment | Warehouse Solutions,Goods Storage Rack |
| Bahan | Baja |
|---|---|
| Kapasitas berat | 300~700kg/lapisan |
| Jenis | Rak baut / paku keling |
| Warna | Warna yang Disesuaikan |
| Ukuran | Terima ukuran pelanggan |
| Material thickness | According To Loading Capacity |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| feature | Adjustable,assemble |
| Number Of Shelves | 5 |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
| Scratch Resistant | Yes |
|---|---|
| Application | Warehouse, Supermarket, Logistics, E-commerce, Etc. |
| Color | Black/Orange /blue/ Grey/green/Customized |
| used | Warehouse Rack |
| Material thickness | According To Loading Capacity |
| Kemasan rincian | Kemasan standar ekspor |
|---|---|
| Waktu pengiriman | 5-15 hari kerja |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T |
| Menyediakan kemampuan | 550 ton per bulan |
| Tempat asal | Cina |
| Durability | High |
|---|---|
| Application | Transport, Industrial,Auto Parts Etc |
| Foldable | Yes |
| Style | Heavy Duty |
| Eco-Friendly | Yes |