| Type | Cantilevered |
|---|---|
| Material | High Quality Cold-rolled Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Use | Warehouse Rack |
| Width | Customized |
| Prcustomizeoduct Size | Customize |
|---|---|
| Color | Customize |
| Oem | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Other Name | Industrial Pallet Rack Shelving |
| Type | Warehouse Rack |
|---|---|
| Material | Steel Q235 |
| Scale | Heavy Duty |
| Width | Customized According To Your Requirement |
| Height | Customized According To Your Requirement |
| Type | Selective Pallet Rack |
|---|---|
| Material | Steel |
| Use | Warehouse Rack |
| Weight Capacity | 1000kg-2000kg |
| Width | 800-1200mm |
| Dimensions | Customized |
|---|---|
| Easy To Clean | Yes |
| Material Thickness | According To Loading Capacity |
| Used | Warehouse Rack |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Material | Steel |
|---|---|
| Layer | Multi-lever |
| Usage | Industrial Warehouse |
| Style | Multi-Level Racking |
| Width | Customized |
| Number Of Shelves | 5 |
|---|---|
| Width | Customized |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
| Used | Warehouse Rack |
| Material Thickness | According To Loading Capacity |
| Scratch Resistant | Yes |
|---|---|
| Number Of Shelves | 5 |
| Weight Capacity | 100kg-500KG/per Layer |
| Dimensions | Customized |
| Feature | Adjustable,assemble |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
|---|---|
| Material | Steel |
| Use | Warehouse Rack |
| Weight Capacity | 350~600kg/layer |
| Size | Customized |
| Durability | High |
|---|---|
| Shape | Box |
| Feature | Durable, Folding, Nestable |
| Eco-Friendly | Yes |
| Application | Transport, Industrial,Auto Parts Etc |