| Type | Cantilevered |
|---|---|
| Material | High Quality Cold-rolled Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Use | Warehouse Rack |
| Width | Customized |
| Prcustomizeoduct size | customize |
|---|---|
| color | customize |
| Oem | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Other Name | Industrial Pallet Rack Shelving |
| Type | warehouse rack |
|---|---|
| Material | Steel Q235 |
| Scale | Heavy Duty |
| Width | Customized according to your requirement |
| Height | Customized according to your requirement |
| Type | Selective Pallet Rack |
|---|---|
| Material | Steel |
| Use | Warehouse Rack |
| Weight Capacity | 1000kg-2000kg |
| Width | 800-1200mm |
| Kích thước | Tùy chỉnh |
|---|---|
| Dễ dàng để làm sạch | Đúng |
| Độ dày vật liệu | Theo công suất tải |
| Đã sử dụng | Giá kho |
| Điều chỉnh kệ | Đúng |
| Material | Steel |
|---|---|
| Layer | Multi-lever |
| Usage | Industrial Warehouse |
| Style | Multi-Level Racking |
| Width | Customized |
| Số kệ | 5 |
|---|---|
| Chiều rộng | Tùy chỉnh |
| Kiểu | Boltless / Rivet kệ |
| Đã sử dụng | Giá kho |
| Độ dày vật liệu | Theo công suất tải |
| Scratch Resistant | Yes |
|---|---|
| Number Of Shelves | 5 |
| Weight Capacity | 100kg-500KG/per Layer |
| Dimensions | Customized |
| feature | Adjustable,assemble |
| Kiểu | Boltless / Rivet kệ |
|---|---|
| Vật liệu | Thép |
| Sử dụng | Giá kho |
| Công suất cân nặng | 350 ~ 600kg/lớp |
| Kích cỡ | Tùy chỉnh |
| Durability | High |
|---|---|
| Shape | Box |
| Feature | Durable, Folding, Nestable |
| Eco-Friendly | Yes |
| Application | Transport, Industrial,Auto Parts Etc |