| Application Environment | Warehouse Solutions,Goods Storage Rack |
|---|---|
| Feature | Corrosion Protection, Heavy Duty, Durable |
| Product name | Heavy Duty Narrow Aisle Racking |
| Material | Metal, Cold Rolled Steel, Steel |
| Weight Capacity | 1000-2000kg |
| Type | Selective Pallet Rack |
|---|---|
| Material | Steel |
| Use | Warehouse Rack |
| Application | Goods Storage |
| Width | customized available |
| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Packing | Carton Packing |
| Capacity | 500kgs-4000kgs/shelf |
| Height | Customized |
| Feature | High Quality Pallet Storage Rack |
| Width | Customized |
|---|---|
| Size | Customized |
| Feature | High Quality Pallet Storage Rack |
| Depth | Customized |
| Number Of Levels | Customized |
| Type | Heavy Duty Pallet Rack |
|---|---|
| Flexibility | Customizable To Fit Different Warehouse Needs |
| Level | 2-7 Levels |
| Feature | Corrosion Protection |
| Application | Warehouse Storage |
| স্থায়িত্ব | দীর্ঘস্থায়ী |
|---|---|
| পৃষ্ঠ চিকিত্সা | পাউডার লেপ বা গ্যালভানাইজড |
| প্রকার | ভারী শুল্ক প্যালেট র্যাক |
| স্তর | 2-7 স্তর |
| বৈশিষ্ট্য | জারা সুরক্ষা |
| প্রকার | ভারী শুল্ক প্যালেট র্যাকিং |
|---|---|
| উপাদান | ইস্পাত |
| ব্যবহার | গুদাম র্যাক |
| ওজন ক্ষমতা | 1000kg-3000kg |
| রঙ | আপনার প্রয়োজনীয়তা অনুযায়ী কাস্টমাইজড |
| Type | pallet racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Use | Warehouse Rack |
| Width | customized |
| Type | pallet racking |
|---|---|
| Scale | Heavy Duty |
| Capacity | 500-5000kg/layer,customized |
| Size | W2700*D1200*3500 /Customized |
| Height | 3000-10000mm,customized |
| Use | Industrial Warehouse Storage |
|---|---|
| Size | Customized |
| Number Of Levels | Customized |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Height | Customized |