| Application Environment | Warehouse Solutions,Goods Storage Rack |
|---|---|
| Feature | Corrosion Protection, Heavy Duty, Durable |
| Product name | Heavy Duty Narrow Aisle Racking |
| Material | Metal, Cold Rolled Steel, Steel |
| Weight Capacity | 1000-2000kg |
| Type | Selective Pallet Rack |
|---|---|
| Material | Steel |
| Use | Warehouse Rack |
| Application | Goods Storage |
| Width | customized available |
| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Packing | Carton Packing |
| Capacity | 500kgs-4000kgs/shelf |
| Height | Customized |
| Feature | High Quality Pallet Storage Rack |
| Width | Customized |
|---|---|
| Size | Customized |
| Feature | High Quality Pallet Storage Rack |
| Depth | Customized |
| Number Of Levels | Customized |
| Type | Heavy Duty Pallet Rack |
|---|---|
| Flexibility | Customizable To Fit Different Warehouse Needs |
| Level | 2-7 Levels |
| Feature | Corrosion Protection |
| Application | Warehouse Storage |
| Daya tahan | Tahan lama |
|---|---|
| Perawatan permukaan | Lapisan bubuk atau galvanis |
| Jenis | Rak palet tugas berat |
| Tingkat | 2-7 level |
| Fitur | Perlindungan korosi |
| Jenis | Racking palet tugas berat |
|---|---|
| Bahan | baja |
| Menggunakan | Rak gudang |
| Kapasitas berat | 1000kg-3000kg |
| Warna | Disesuaikan sesuai dengan kebutuhan Anda |
| Type | pallet racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Use | Warehouse Rack |
| Width | customized |
| Type | pallet racking |
|---|---|
| Scale | Heavy Duty |
| Capacity | 500-5000kg/layer,customized |
| Size | W2700*D1200*3500 /Customized |
| Height | 3000-10000mm,customized |
| Use | Industrial Warehouse Storage |
|---|---|
| Size | Customized |
| Number Of Levels | Customized |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Height | Customized |