| Material | Steel,High Quality Cold-rolled Steel,Mild Steel Q235,cold Rolled Steel |
|---|---|
| Color | Blue,orange,e Tc,RAL System,Customized(Regular Colors Are Orange) |
| Use | Warehouse Rack,Indus Trial Warehouse Storage Racking,Industrial,Warehouse Use,Attic Rack |
| Width | Customized |
| Height | Customized |
| Surface Treatment | Powder Coating |
|---|---|
| Color | Blue, Orange, Green, Grey/Customized |
| Type | Shuttle Racking System |
| Usage | Warehouse Storage |
| Feature | Corrosion Protection, Heavy Duty, Durable |
| Type | Medium Duty Rack |
|---|---|
| Material | Q235B Steel |
| Use | Storage |
| Depth | Customized |
| Width | Customized |
| Finish | Power Coating |
|---|---|
| Weight Capacity | 1000-2000kg |
| Color | Customized |
| Keyword | Narrow Aisle Pallet Shelf |
| Application Environment | Warehouse Solutions,Goods Storage Rack |
| Size | Customer Size |
|---|---|
| Layer | 2-3 |
| Type | Mezzanine Rack |
| Usage | Warehouse Storage |
| Application | Goods Storage |
| Material | Steel |
|---|---|
| Application | Warehouse, Logistics, Manufacturing, Etc. |
| Custom Logo | Available |
| Color | Customizable |
| Size | Customizable |
| Usage | Warehouse Storage System |
|---|---|
| Material | Steel |
| Packing | As Customer's Requirements |
| Color | Blue, Orange, Green/Customizable |
| Weight Capacity | 500-5000kg |
| Style | Automatic Storage/High Density |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage |
| Feature | Corrosion Protection, Heavy Duty, Durable |
| Color | Blue, Orange, Green, Grey/Customized |
| Material | Steel |
| Product Specification | Customize |
|---|---|
| Color | Customize |
| Bearing | 1000kg |
| Packaging Details | Standard export packing |
| Delivery Time | 20 work days |
| Width | Customized |
|---|---|
| Product Name | Mezzanine Floor |
| Color | Blue And Orange / Customized |
| Style | Multi-Level Racking |
| Packing | Customers' Request |