| Jenis | Rak dan rak tanpa baut |
|---|---|
| Bahan | baja |
| Fitur | Perlindungan korosi |
| Kapasitas berat | 1000 kg-5000 kg |
| Lebar | Disesuaikan |
| Jenis | Rak baut / paku keling |
|---|---|
| Bahan | baja |
| Fitur | Perlindungan korosi |
| Kapasitas berat | 350 ~ 800kg/lapisan |
| Lebar | Disesuaikan |
| Suitable For Indoor/Outdoor Use | Indoor |
|---|---|
| Easy To Clean | Yes |
| Number Of Shelves | 5 |
| Scratch Resistant | Yes |
| Finish | Powder Coating |
| Type | warehouse rack |
|---|---|
| Material | Q235B steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Application | Warehouse, supermarket, logistics, E-commerce, etc. |
| Scale | Medium Duty |
| Jenis | rak tugas menengah |
|---|---|
| Bahan | Baja Q235B |
| Menggunakan | Penyimpanan |
| Kedalaman | Disesuaikan |
| Lebar | Disesuaikan |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
|---|---|
| Material | Steel |
| Use | Warehouse Rack |
| Depth | Customized |
| Width | Customized |
| Bahan | Baja |
|---|---|
| Kapasitas berat | 300~700kg/lapisan |
| Jenis | Rak baut / paku keling |
| Warna | Warna yang Disesuaikan |
| Ukuran | Terima ukuran pelanggan |
| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| used | Warehouse Rack |
| Number Of Shelves | 5 |
| Finish | Powder Coating |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Scratch Resistant | Yes |
|---|---|
| Number Of Shelves | 5 |
| Weight Capacity | 100kg-500KG/per Layer |
| Dimensions | Customized |
| feature | Adjustable,assemble |
| Features | Sturdy, Versatile, Space-saving |
|---|---|
| Size | Customizable |
| Adjustability | Adjustable Shelves And Height |
| Durability | Long-lasting |
| Material | Metal |