| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Scale | Heavy Duty |
| Capacity | 500-5000kg/layer,customized |
| Size | W2700*D1200*3500 /Customized |
| Height | 3000-10000mm,customized |
| Type | Boltless Shelf And Racks |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Weight Capacity | 1000 Kg-5000 Kg |
| Width | Customized |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
|---|---|
| Material | Steel |
| Use | Warehouse Rack |
| Weight Capacity | 350~600kg/layer |
| Size | Customized |
| Dimensions | Customized |
|---|---|
| Easy To Clean | Yes |
| Material Thickness | According To Loading Capacity |
| Used | Warehouse Rack |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Material Thickness | According To Loading Capacity |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Feature | Adjustable,assemble |
| Number Of Shelves | 5 |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
| Prcustomizeoduct Size | Customize |
|---|---|
| Color | Customize |
| Oem | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Other Name | Industrial Pallet Rack Shelving |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Depth | 1.5-2.5mm |
| Weight Capacity | 1000-5000kgs |
| Type | Boltless / Rivet Shelving |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Weight Capacity | 350~800kg/layer |
| Width | Customized |
| Used | Warehouse Rack |
|---|---|
| Weight Capacity | 100kg-500KG/per Layer |
| Finish | Powder Coating |
| Suitable For Indoor/Outdoor Use | Indoor |
| Height | Customized |
| Height | Customized |
|---|---|
| Versatile Use | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Material Thickness | According To Loading Capacity |
| Suitable For Indoor/Outdoor Use | Indoor |