| Type | heavy duty racks |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 1000kg-3000kg |
| Width | Customized |
| Height | Customized |
| Prcustomizeoduct size | customize |
|---|---|
| color | customize |
| Oem | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Other Name | Industrial Pallet Rack Shelving |
| Type | pallet racking |
|---|---|
| Scale | Heavy Duty |
| Capacity | 500-5000kg/layer,customized |
| Size | W2700*D1200*3500 /Customized |
| Height | 3000-10000mm,customized |
| प्रकार | फूस की रैकिंग |
|---|---|
| सामग्री | इस्पात |
| वजन क्षमता | 350 ~ 800 किग्रा/परत |
| चौड़ाई | स्वनिर्धारित |
| ऊंचाई | स्वनिर्धारित |
| सामग्री | इस्पात |
|---|---|
| आवेदन | गोदाम, सुपरमार्केट, लॉजिस्टिक्स, ई-कॉमर्स, आदि। |
| पैमाना | अत्यधिक टिकाऊ |
| रैकिंग परत | अनुकूलित किया जा सकता है |
| वजन क्षमता | 1000KG-300KG |
| Use | Industrial Warehouse Storage |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Height | Customized |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Usage | Warehouse,auto Parts,industry,cold Storage |
| Color | Orange /blue/ Grey/green/Customized |
|---|---|
| Depth | Customized |
| Number Of Levels | Customized |
| Packing | Carton Packing |
| Size | Customized |
| Usage | Warehouse,auto Parts,industry,cold Storage |
|---|---|
| Capacity | 500kgs-4000kgs/shelf |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Size | Customized |
| Adjustable Shelves | Yes |
| पैकेजिंग विवरण | मानक निर्यात पैकिंग |
|---|---|
| प्रसव के समय | 5-15 काम के दिन |
| भुगतान शर्तें | टी/टी |
| आपूर्ति की क्षमता | प्रति माह 550 टन |
| उत्पत्ति के प्लेस | चीन |
| पैकेजिंग विवरण | मानक निर्यात पैकिंग |
|---|---|
| प्रसव के समय | 5-15 काम के दिन |
| भुगतान शर्तें | टी/टी |
| आपूर्ति की क्षमता | प्रति माह 550 टन |
| उत्पत्ति के प्लेस | चीन |