| Packaging Details | Standard export packing |
|---|---|
| Delivery Time | 5-15 Work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 550 Tons per Month |
| Place of Origin | CHINA |
| Packaging Details | Standard export packing |
|---|---|
| Delivery Time | 5-15 Work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 550 Tons per Month |
| Place of Origin | CHINA |
| Packaging Details | Standard export packing |
|---|---|
| Delivery Time | 5-15 Work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 550 Tons per Month |
| Place of Origin | CHINA |
| Type | Stackable Storage Container |
|---|---|
| Usage | Transport, Industrial,Auto Parts |
| Color | Grey,Blue,Customize |
| Material | Steel |
| Size | Customize |
| Packaging Details | Standard export packing |
|---|---|
| Delivery Time | 5-15 Work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 550 Tons per Month |
| Place of Origin | CHINA |
| Type | Wire Mesh Metal Pallet Box |
|---|---|
| Load Capacity | ≥1000kg |
| Finish | Powder Coating |
| Usage | Transport, Industrial,Auto Parts |
| Color | Grey,Blue,Customize |
| Scale | Heavy Duty |
|---|---|
| Width | Customized |
| Height | Customized |
| Color | Customized |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Capacity | 500kg-800kg |
|---|---|
| Material | Mild Steel Q235 |
| Stackability | 4 High |
| Application | Warehouse, Supermarket, Logistics, E-commerce, Etc. |
| Scale | Medium Duty / Heavy Duty |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 350~800kg/layer |
| Width | Customized |
| Height | Customized |
| Scale | Wire Mesh Container |
|---|---|
| Capacity | 500-2000 |
| Color | As Request |
| Stackable | YES |
| Foldable | YES |