| Packaging Details | Standard export packing |
|---|---|
| Delivery Time | 5-15 Work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 550 Tons per Month |
| Place of Origin | CHINA |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Depth | 1.5-2.5mm |
| Weight Capacity | 1000-5000kgs |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Scale | Heavy Duty |
| Capacity | 500-5000kg/layer,customized |
| Size | W2700*D1200*3500 /Customized |
| Height | 3000-10000mm,customized |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Weight Capacity | Customized According To Your Requirement |
| Dimension | Customized According To Your Requirement |
| Color | Customize |
|---|---|
| Product Specification | Customize |
| Scope | Warehouse Drive In Pallet Racking |
| Advantages | Economical, Simple, High Density |
| Style | Industrial |