| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Usage | Warehouse,auto Parts,industry,cold Storage |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Depth | Customized |
| Material | Steel |
| Usage | Warehouse,auto Parts,industry,cold Storage |
|---|---|
| Use | Industrial Warehouse Storage |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Number Of Levels | Customized |
| Feature | High Quality Pallet Storage Rack |
| Packing | Carton Packing |
|---|---|
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Color | Orange /blue/ Grey/green/Customized |
| Feature | High Quality Pallet Storage Rack |
| Size | Customized |
| Width | Customized |
|---|---|
| Product Name | Mezzanine Floor |
| Color | Blue And Orange / Customized |
| Style | Multi-Level Racking |
| Packing | Customers' Request |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Weight Capacity | Customized According To Your Requirement |
| Dimension | Customized According To Your Requirement |
| Width | Customized |
|---|---|
| Usage | Warehouse,auto Parts,industry,cold Storage |
| Assembly Required | Yes |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Packing | Carton Packing |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Material | Steel |
| Feature | Corrosion Protection |
| Depth | 1.5-2.5mm |
| Weight Capacity | 1000-5000kgs |
| Type | Medium Duty Rack |
|---|---|
| Material | Q235B Steel |
| Use | Storage |
| Depth | Customized |
| Width | Customized |
| Type | Pallet Racking |
|---|---|
| Scale | Heavy Duty |
| Capacity | 500-5000kg/layer,customized |
| Size | W2700*D1200*3500 /Customized |
| Height | 3000-10000mm,customized |
| Packaging Details | Standard export packing |
|---|---|
| Delivery Time | 5-15 Work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 550 Tons per Month |
| Place of Origin | CHINA |